Az AnyaTorna és AnyaGyógyító kezelésekről

Nektek álmodtam meg ezt a két elnevezést, hogy tudjatok választani a melósabb, tornázósabb, koncentrálós regeneráció és a pihentetőbb, inkább kikapcsolós, ellazítós módszerek között.

Van, akinek a teste és a lelke inkább az aktív tornát igényli: erősíteni kell, megtanítani a túlnyúlt izmok újbóli bekapcsolására, segíteni a gátizmoknak, hogy újra erősek legyenek, visszaállítani a helyes légzésmintát. Ez inkább az AnyaTorna. Fejben ott kell lenni, és még ha nem is fogsz úgy izzadni, mint egy aerobic edzésen, mégis igencsak el fogsz fáradni a koncentrációban. Ez általában elengedhetetlen a teljes regenerációhoz, főként ha a várandósságod előtt nem voltál mozgékony. Ha aktív voltál, jó az izomtónusod, könnyen regenerálódik a szervezeted, megfelelően tudsz táplálkozni és van lehetőséged pihenni, akkor lehet, hogy csak pár alkalom tornára van szükséged. Viszont van egy másik szempont is:

Amikor nem vágysz rá, hogy koncentrálj a mozgásodra, mert egyszerűen nincs rá kapacitásod fejben. Többre vágysz, mint egy masszázs, és szeretnéd, ha egészségügyben jártas szakember látná eközben a panaszaidat, a banyapúpodat, a megnyúlt hasfaladat, a hegedet, amihez hozzá érni sem biztos, hogy szeretsz. Aggódsz az egészséged miatt, fájdalmaid vannak, zsibbadást érzel, nehezen kelsz fel – és nem csak a fáradtság miatt. Erre találtam ki az AnyaGyógyító kezelés elnevezést, ahol nagyon keveset tornázol, de nagyon sokat gyógyulsz. Én dolgozom rajtad, te hallgatod a zenét, érzed a levendula illatát

Az én fejemben azonban mindig komplex rendszerben működik minden. Bármelyik kezelésre is érkezel, bármikor válthatunk egyikről a másikra, ha kiderül, hogy másra van szükséged. Az elnevezéseket azért hoztam létre, hogy lásd a két pólust. Ha elolvasod a leírásukat, akkor sok átfedést találsz a módszerekben, viszont élményben egészen más egy pezsdítő, élénkítő AnyaTorna és egy relaxálóbb, mélyebb fogásokból álló fájdalomcsillapító AnyaGyógyító.

Mi a különbség az AnyaTorna és az AnyaGyógyító kezelés között?

Az AnyaTornában több az aktív elem, a gyógytorna, az izomerősítés, nyújtás, tartásjavítás, mobilizáció. Ha nincs heged, nincs komolyabb panaszod, méhsüllyedésed, nem volt műtéted, de fáj a nyakadés a hátad, szét van nyílva a hasizmod és ezek ellenére érzed magadban az erőt, hogy otthon is gyakorolj, akkor ez a te csomagod. Lesz benne SMR henger, erősítő gumiszalag, dynair és bosu, kisebb súlyok, és relaxáció, légzőgyakorlatok.

Az AnyaGyógyítóban te kevésbé vagy aktív, a kezelés nagy részében a kezelőágyon helyezkedsz el és én dolgozom rajtad. Részét képezi a manuálterápia, visceralis terápia, vagus terápia, szükség esetén köpöly és kinesiotape, illetve egyéb eszközök használata (pl. cellulit kefe, floss, RAD masszázslabdák).

Mind a passzívabb, mind az aktívabb technikák szükségesek a teljes regenerációhoz, de egyénenként változó, hogy kinek mire van szüksége és az adott időszakban milyen lelkiállapotban van. Vannak időszakok, mikor hiába lenne szükséges, mégsem tudjuk magunkat rávenni a rendszeres tornára, még szakmai felügyelet mellett sem. Vagy éppen olyan panaszaid vannak, aminek elsősorban nem a vázizmaid állapotához, az állóképességedhez, a izmok kontrollálásához van köze, hanem manuális kezelésre van szükség, hogy a fájdalmad elmúljon. Ezekre az esetekre találtam ki az AnyaGyógyítót, amikor célzottan kezellek, te pedig nagyrészt pihensz.

A kétféle elnevezés ellenére azonban vannak átfedések.

Kövess facebook-on is!

Gazda Eszter

gyógytornász-fizioterapeuta

+3630 552 3296

info@babatornasz.hu